ATMU müəllimləri EQAC layihəsinin pilot qrupu üçün nəzərdə tutulmuş təlimlərdə iştirak ediblər
Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetinin (ATMU) Turizm biznesi, Menecment və İngilis dili kafedralarının müəllimləri Bakı Biznes Universitetində (BBU) Avropa İttifaqı tərəfindən maliyyələşdirilən Erasmus+ proqamının “Azərbaycan universitetlərində keyfiyyətə nəzarət mərkəzlərinin yaradılması və inkişaf etdirilməsi, EQAC” layihəsi çərçivəsində təlimlərə qatılıblar.
Beləliklə,“Turizm işinin təşkili” ixtisası üzrə ATMU-da icrasına start verilən pilot layihənin təmsilçiləri - Samirə Əmirova, Rəna Ağasıyeva, Cabir Feyzullayev və Fuad Cabbarov Litvanın SMK Tətbiqi Sosial Elmlər Universitetinin təhsil eksperti xanım İnga Juknyte-Petreikienin apardığı təqdimat-sessiyalarda Avropanın təhsil təcrübəsi ilə tanışlıq imkanı qazanıblar.
ATMU əməkdaşları “Tələbə yönümlü təhsil”, “Avropa təhsil məkanında AST standartları”, “Mənimsəmə nəticələri və kompetensiyalar”, “Tədris və qiymətləndirmə” adlı sessiyalar zamanı verilən praktik tapşırıqların icrası mərhələsində şəxsi tədris metodoloqiyalarını diqqətə çatdırıblar. Pilot layihə üzrə keçirilən təlimdə ATMU-nun yeni sillabus forması xanım Juknyte-Petreikie tərəfindən yüksək qiymətləndirilib.

Преподаватели кафедр «Туризм и отельное дело», «Менеджмент» и «Английский язык» Азербайджанского университета туризма и менеджмента (АУТМ) приняли участие на тренингах в рамках финансируемой Европейским Союзом программе Erasmus + «Создание и развитие центров контроля качества в университетах Азербайджана, EQAC», которая состоялась в Бакинском университете бизнеса.
Так, представители пилотного проекта, который реализуется в АУТМ по специальности «Организация туристического бизнеса», Самира Амирова, Рена Агасиева, Джабир Фейзуллаев и Фуад Джаббаров получили возможность ознакомиться с европейским опытом на основе сессий г-жи Инги Юкните-Петрейки, эксперта по образованию Литовского университета прикладных социальных наук.
Во время выполнения практических заданий на сессиях, посвященных темам «Личностно-ориентированное обучение», «Стандарты ESG на Европейском пространстве высшего образования», «Результаты обучения и компетенции», «Обучение и оценивание», сотрудники АУТМ поделились собственным опытом и индивидуальными методиками обучения. Г-жа Юкните-Петрейки высоко оценила новую форму силлабуса, презентованного представителями АУТМ.