Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetinin nümayəndəsi EQAC layihəsinə həsr olunmuş virtual müzakirədə iştirak edib
Yeni növ koronavirus (COVID-19) pandemiyası dövründə təhsil müəssisələrinin fəaliyyətinin dayandırılmasına baxmayaraq, ali təhsil ocaqlarının dayanıqlı fəaliyyətinin təmin edilməsi məqsədi ilə birgə səylər elektron qaydada davam etdirilir.
Bunun bariz nümunəsi olaraq Avropa İttifaqı tərəfindən maliyyələşdirilən Erasmus+proqamının “Azərbaycan universitetlərində keyfiyyətə nəzarət mərkəzlərinin yaradılması və inkişaf etdirilməsi, EQAC” layihəsi çərçivəsində keçirilən virtual müzakirəsini misal gətirmək olar. Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetini (ATMU) təmsilçisi Elm və innovasiya şöbəsinin Elmi İnnovasiyalar bölməsinin rəhbəri, EQAC layihəsi üzrə menecer Faina Qaçabəyova sözü gedən virtual görüşə qatılmışdır. Virtual görüşdə layihə tərəfdaşlardan Azərbaycan üzrə 11 universitetin nümayəndəsi və İsveç Kral Texnologiya İnstitutu, İngiltərənin Middlesex Universiteti, İspaniyanın Alikante Universitetinin ekspertlərinin iştirakı ilə layihə çərçivəsində pilot proqrama dair hesabatın hazırlanması, layihənin plana uyğun olaraq gərçəkləşdirilməsi, gələcək fəaliyyətlər və gündəlik məsələlər müzakirə edilmişdir.

Представитель Азербайджанского университета туризма и менеджмента принял участие в виртуальном обсуждении проекта EQAC
Несмотря на закрытие учебных заведений во время пандемии коронавируса нового типа (COVID-19), совместные усилия по обеспечению устойчивой работы высших учебных заведений продолжаются в электронном виде.
Ярким примером тому служит виртуальное обсуждение проекта «Создание и развитие центров контроля качества в университетах Азербайджана, EQAC», реализуемое в рамках финансируемой Европейским Союзом программы Erasmus+.
Представитель Азербайджанского университета туризма и менеджмента (АУТМ) Фаина Качабекова, начальник отдела научных инноваций департамента Науки и инноваций, руководитель проекта EQAC, приняла участие в виртуальной встрече.
В виртуальной встрече также приняли участие представители 11 университетов Азербайджана и эксперты из Королевского технологического института Швеции, Университета Мидлсекс в Великобритании и Университета Аликанте в Испании. На повестке дня стояли обсеждения по реализации проекта в соответствии с планом, будущая деятельность и текущие вопросы, в том числе, подготовка отчета по пилотной программе.