Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetin (ATMU) əməkdaşları Avropa Komissiyası tərəfindən maliyyələşdirilən Erasmus+ proqamının “Azərbaycan universitetlərində keyfiyyətə nəzarət mərkəzlərinin yaradılması və inkişaf etdirilməsi, EQAC” layihəsi çərçivəsində İspaniyanın Alikante Universiteti və Bakı Biznes Universiteti tərəfindən təşkil olunmuş təlimlərdə iştirak edirlər.
“Xarici keyfiyyət təminatı və ekspert komissiyasının rolu” mövzusunda 15-18 mart 2021-ci il tarixlərində keçirilməsi nəzərdə tutulmuş təlimlərdə ATMU hər üç fakültədən və digər müvafiq struktur vahidlərindən 11 nəfər əməkdaşı ilə təmsil olunur. Təlimlər yerli universitetlərin nümayəndələrinin iştirakı ilə onlayn formada davam edir.
Təlimin gedişatında qarşıdan gələn günlərdə xarici auditə hazırlıq, auditin keçirilməsi və rəylərin nəzərə alınması mövzularında seminarların keçirilməsi nəzərdə tutulur.

Сотрудники АУТМ принимают участвие в тренинге, организованном экспертами испанского университета Аликанте
Представители Азербайджанского университета туризма и менеджмента (AУТМ) участвуют в тренингах, организованных Университетом Аликанте и Бакинским бизнес университетом в рамках проекта Erasmus+ «Создание и развитие центров обеспечения качества в университетах Азербайджана, EQAC», финансируемого Европейской комиссией.
15-18 марта на тренинге, посвященному теме «Внешнее обеспечение качества и роль экспертной комиссии» AУТМ представляют 11 сотрудников трех факультетов и соответствующих структурных подразделений.
Тренинги продолжаются в онлайн формате с участием представителей местных университетов. В ближайшие дни в ходе тренинга ожидается проведение семинаров по подготовке к внешней аккредитации, процессу аккредитации и постаккредитационному отчету.