Keyfiyyət təminatını kollektiv dəyər kimi qəbul edən Azərbaycan Turizm və Menecment Universiteti (ATMU), bu sahədə beynəlxalq təcrübənin tətbiqinə xüsusi önəm verir və Avropa İttifaqı tərəfindən maliyyələşdirilən Erasmus+ Ali təhsildə potensialın artırılması proqramını şərtləndirən bir sıra layihələri bu ali təhsil müəssisədə icrasını həyata keçirir.
Belə layihələrdən biri - 2018-ci ildən universitetdə həyata keçirilən Bakı Biznes Universitetinin (BBU-nun) koordinasiyası ilə reallaşdırılan “Azərbaycan Universitetlərində Keyfiyyətə Nəzarət Mərkəzlərinin Yaradılması və İnkişaf Etdirilməsi, EQAC” layihəsidir. Sözügüdən layihə çərçivəsində ATMU-da monitorinq keçirilib. EQAC layihəsinin koordinatoru Gülşən Bayramova, Litvanın Tətbiqi Elmlər Universiteti və Azərbaycan Kooperasiya Universitetinin nümayəndələrindən ibarət Monitorinq komissiyası, eləcə də Erasmus+ Milli Ofisin nümayəndəsinin qatıldığı monitorinq layihə dövrü ərzində həyata keçirilən fəaliyyətlərin icrası və layihənin son ili üzrə nəticələrin yekun qiymətləndirilməsinə həsr olunub.
Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetinin (ATMU) rektoru İlham Mədətov, tədris işləri üzrə prorektor Zaur Bağırov, rektor müşaviri Elvin Yusifli, ATMU tərəfindən EQAC layihəsinin meneceri, Elmi innovasiya bölməsinin rəhbəri Faina Qaçabəyova, o cümlədən Turizm və qonaqpərvərlik fakültəsinin dekanı Bahadur Bilalov, Keyfiyyət təminatı və akkreditasiya şöbəsinin müdiri Muxtar Hüseynov və mütəxəssisi Bəhruz İsgəndərov Monitorinq komissiyasının üzvlərinə universitet tərəfindən keyfiyyət təminatı istiqamətində qazanılan nəticələrbarədə məlumat veriblər. Eyni zamanda ATMU tərəfindən adları qeyd olunan layihə iştirakçıları uyğun sualları cavablandırıblar.
Monitorinqin davamında Elvin Yusifli və Karyera və kommunikasiya şöbəsinin müdir əvəzi Səidə Məmmədova EQAC layihəsinin ATMU ilə yanaşı benefisiarları olan Azərbaycan Texnologiya Universiteti və Gəncə Dövlət Univeristetində keçirilən görüşlərdə Monitorinq komissiya üzvləri statusunda iştirak etdilər.

В АУТМ завершен мониторинг проекта Erasmus + EQAC
Признавая обеспечение качества коллективной ценностью, Азербайджанский университет туризма и менеджмента (ATMU) придает особое значение применению международного опыта в этой области и реализует в своем вузе ряд финансируемых ЕС программ Erasmus + по развитию потенциала высшего образования.
Одним из таких проектов является проект «Создание и развитие центров контроля качества в университетах Азербайджана, EQAC», реализуемый с 2018 года при координации Бакинского университета бизнеса (БУБ). В рамках проекта в АУТМ был проведен мониторинг. Координатор проекта EQAC Гульшан Байрамова, Комиссия по мониторингу, состоящая из представителей Литовского университета прикладных наук и Азербайджанского университета сотрудничества, а также представитель национального офиса Erasmus+ приняли участие в мониторинге, посвященном реализации мероприятий в рамках проекта и окончательная оценка результатов проекта.
Ректор Азербайджанского университета туризма и менеджмента (АУТМ) Ильхам Мадатов, проректор по учебной работе Заур Багиров, советник ректора Эльвин Юсифли, руководитель проекта АУТМ, заведующая подразделением научных инноваций Фаина Качабекова, а также декан факультета туризма и гостеприимства Бахадур Билалов, начальник отдела обеспечения качества и аккредитации Мухтар Гусейнов и специалист Бахруз Искендеров проинформировали членов комиссии по мониторингу о результатах, достигнутых университетом в области обеспечения качества. В то же время участники проекта от АУТМ ответили на вопросы комиссии.
В ходе мониторинга Эльвин Юсифли и Саида Мамедова, заместитель начальника отдела карьеры и коммуникаций, приняли участие в качестве членов Комиссии по мониторингу во встречах, проведенных в Азербайджанском технологическом университете и Гянджинском государственном университете, которые являются бенефициарами проекта EQAC вместе с АУТМ.