SDU nümayəndələri Litva Respublikasının Vilnus şəhərində Tətbiqi Sosial Elmlər Universitetində təşkil olunan təlimdə iştirak etmişdirlər
Noyabrın 17- dən 22-dək Litva Respublikasının Vilnus şəhərində Tətbiqi Sosial Elmlər Universitetində ERASMUS+EQAC “Azərbaycan universitetlərində Keyfiyyət təminatı Mərkəzlərinin yaradılması və inkişafı” mövzusunda təlim keçirilmişdir.
Təlimin əsas məqsədi Avropa ali təhsil məkanında keyfiyyət təminatı üzrə standartların QPR sisteminə tətbiq etmək, Metrix, keyfiyyətli idarəetme sistemi və QPR design proses proqramı haqqında təlimlər keçmək, Avropa təcrübəsini öyrənmək olmuşdur. Təlimlər Avropalı təlimçiləri- Dr. Inqa Juknyte-Petreikiene, Dr. Alvydas Punis moderatorluğu ilə aparılmışdır. Sessiyalarda bir sıra mövzularda müzakirələr, qrup işləri və individual tapşırıqlar olmuşdur. Təlimdə eyni zamanda təcrübəni bölüşmək, Avropa məkanına tətbiq olunan standartları təhlil etmək də əsas faktorlardan idi. Təlimin dördüncü günündə isə universitetlər keyfiyyət təminatı sahəsində gördüyü işləri təqdim etdilər. Sonuncu gün Fishbone diaqramı mövzusunda seminar keçirilmişdir.
Tədbirdə Azərbaycan ali təhsil müəssisələrinin nümayəndələri, mütəxəssisləri, Sumqayıt Dövlət Universitetindən Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri t.f.d.Samirə Məmmədova və Dünya İqtisadiyyatı və marketinq kafedrasının baş laborantı Nihad Hüseynov iştirak etmişdilər.

Участие сотрудников СГУ в тренинге Вильнюсского Университета социальных и прикладных наук, г. Литва
С 17 по 22 ноября в Вильнюсском университете социальных и прикладных наук, республики Литва, прошел тренинг на тему система QPR в рамках проекта: «Создание и развитие Центров обеспечения качества в университетах Азербайджана» ERASMUS+.
Основной целью тренинга являлось применение системы европейских стандартов для высших учебных заведений качества QPR, обучение по процессам проектирования Metrix, QMS, а также изучение европейского опыта. Тренерами и модераторами тренинга были доцент Инга Юкните-Петрейкиене, и доцент Альвидас Пунис. Сессия включала в себя обсуждение относительно тем проекта, групповые работы и индивидуальные занятия. Одним из ключевых факторов тренинга являлось анализирование стандартов и обмен опытом, которые применяются в европейском пространстве. На четвертый день обучения, ВУЗЫ представили свои работы в области обеспечения качества. Последний день семинара был по теме диаграммы Фишбоун. В мероприятии приняли участие представители высших учебных заведений Азербайджана, эксперты, а также проректор Сумгаитского государственного университета по организации учебного процесса и технологии обучения доцент Натиг Талыбов, начальник отдела международного сотрудничества доктор философии Самира Мамедова и старший лаборант кафедры Мировой экономики и маркетинга Нихад Гусейнов.